Wrather

Gdańsk

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Zawsze lubiłem gry opierające się na mafii, ale w mafii bardzo łatwo powiedzieć kim się jest i po kolei wykluczać kolejne osoby. W Avalonie jest to zatrzymane przez skrytobójcę, którego zadaniem jest zabicie Merlina, który zna złe osoby. Interakcja w zadania i kto podejdzie do nich jest świetna i wymaga logicznego myślenia i ciągłego sprawdzania zestawu graczy :)

Polecam tą grę bardzo, o ile jest mnóstwo gier od 2 do 4 graczy, to nie ma tak dużo logicznych gier dla większego grona znajomych. Natomiast ta gra jest perfekcyjna na 6-10 osób :)


Kupiony prezent dla żony. Gra bardzo fajna, uwielbiamy kooperacyjne gry.

Jest dużo losowości i podstawkę dosyć łatwo pokonać, wydaje mi się że dobra byłaby to gra familijna żeby z dziećmi pograć :)

Dodatki bardzo zmieniają rozgrywkę, a dodatkowe elementy, które upiększają elementy gry, są świetne!


Mojej żonie podobał się bardziej niż podstawka, głównie przez elementy akcji oraz dedukcji.

Scenariusz jest mniej nastawiony na zagadki, a bardziej na walkę i wykorzystywanie gry w ciekawy sposób.

Grafika komiksowa jest inna od podstawki, ale nadal stoi na bardzo wysokim poziomie.

Gorąco polecam jeśli ktoś oprócz odkrywania historii lubi czuć dreszczyk emocji gdy walczy z zombie :)


Dostałem grę od żony, trafiła w dziesiątkę, miła pani w sklepie Rebela jej poleciła tą grę i dostaliśmy nawet dodatkowe karty nosicieli z akcji wspieram.to.

Nigdy nie spotkałem się z grą, która opiera się tak bardzo na historii jak ta, mnóstwo niespodzianek gdy podnosisz karty i czytasz co jest na odwrocie.

Celem gdy jest jak najszybsze rozwiązanie problemu, który się pojawił w czasie. Tylko że my jako agenci chcieliśmy odwiedzić wszystkie lokacje i przeczytać każdą kartę, co powoduje że nie jesteśmy dobrymi agentami i mamy słabe wyniki z tą grę ;(
Drugi problem to losowość kostek, czasami statystycznie test powinien się na pewno udać, natomiast czasami utkniemy na testach długo, mimo iż nie powinniśmy.

Grę bardzo polecam jeśli ktoś jest fanem klimatu, lubi się wczuwać w grę i uwielbia gry kooperacyjne.