kanarkowa

Poznań

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Grałam wcześniej w Sabotażystę i ta wersja mi się spodobała, czasem faktycznie trudno zebrać ekipę i ta wersja dla 2 osób ma wszystkie plusy tej pełnoprawnej wersji. Grałam z 3 osobami, które nie grały w inną wersję i Pojedynek im też się spodobał, bo to spokojna gra i nie trzeba tu jakoś dużo myśleć, jest też trochę negatywnej interakcji, co dodaje tylko klimatu grze, bo jest fajna rywalizacja :D

P.S. Też się zastanawiam, do czego są te pionki, jak dla mnie zbędna rzecz :) Co do maty, to raczej też zbędna rzecz, bo by zajmowała trochę miejsca, a tak to pudełko jest kompaktowe i można gdzieś je zabrać ze sobą (tylko minusem jest to, ze potrzeba dużo miejsca na stole - my niestety musimy grać na podłodze).


Koleżanka posiada tę grę, zgodzę się, że mechanika gry przypomina Go czy Abalone.

Muszę pochwalić wykonanie żetonów. Są naprawdę solidne. Dużym plusem jest sakiewka, dzięki czemu łatwo jest przechowywać w torbie, często grałyśmy na okienku pomiędzy zajęciami na uczelni. Gra strategiczna, trzeba obserwować przeciwnika. Generalnie nie przepadamy za szachami, ale Rój nas zachwycił swoją prostotą.


Kupiłam przypadkiem akurat przed wybuchem pandemii :) Idealnie umilała nasze wieczory, gra niby skierowana do dzieci, ale graliśmy też w starszej ekipie i był ten niedosyt po skończeniu partii.

Plusem jest to, że na ręce mamy tylko trzy karty, wiec w ogóle nie ma przestoju i czekania, aż poprzedni gracz zdecyduje się, którą kartę wybrać.

Jednakże łatwo jest zorientować się, że lepiej zbierać organy i wymieniać inne karty niż atakować pozostałych


Hit w rodzinie. Zasady są banalne, nawet babcia chętnie bierze udział w grze, choć zwykle ucieka jak widzi nowe gry karciane czy planszowe. Przy większej ekipie trochę trudniej jest kombinować czy przewidywać, babcia sama stwierdziła, że równie może losowo wybierać kartę z ręki i ją zagrywać, tak robi często i dalej świetnie się bawi. :D

P.S. Da się też zagrać w "11. bierze!" kartami z "6. bierze!". Przetestowane!


product.rating.0

Gra bardzo prosta i szybka, nadaje się jako przerywnik czy wprowadzenie do świata planszówek. Bym powiedziała, że to takie "demo" pełnoprawnej wersji Wsiąść do pociągu (np. Europa czy Kraje Północy). Raczej nie polecam tego dla osób, które już posiadają jakieś inne wersje Wsiąść do pociągu.


Spider_priv

Liczba recenzji: 83

smallfemme

Liczba recenzji: 5

kermitoos88

Liczba recenzji: 5