Akain

Gdynia

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Jako osoba, która zbiera głównie PDFy do wszystkich gier RPG w których macza palce, zakup fizycznej edycji książki nie był priorytetem - jednak chęć była, no i książka jest.

Zdziwiło mnie nieco jak cienki jest podręcznik w wersji papierowej. Spodziewać można się było po nim może 200 stron, nie 300+, które w rzeczywistości zawiera. Sprawia to grubość (a właściwie cienkość) papieru, który jest dość przyjemny w dotyku i nie skleja się ze sobą przy przewracaniu stron - nie wiem, czy będzie on wytrzymały i czy klej wytrzyma próby czasu, ale przynajmniej z początku jest bardzo estetyczny.

Jeśli chodzi o treść - jest prosta, wszystko jest ładnie i schludnie złożone i wytłumaczone - z 5e jestem na 'Ty' od kiedy nazywała się jeszcze 'Next' w playtestach, także o ile zakup świeży, to książka obczytana i zakuta niemal na pamięć. Jest to bardzo zgrabny system, który jest idealnym miejscem do rozpoczęcia swojej kariery z grami RPG.

Jedyną według mnie rzeczą, którą można uznać za wadę jest to, że nie zawiera żadnej, nawet drobnej, przygody do wprowadzenia do gry świeżych graczy - jeśli chce się skorzystać z premade'a, trzeba zakupić osobne suplementy. Przynajmniej tych nie brakuje i ciągle wychodzą nowe.


Jak dla mnie ideał :)

Piękne kości w bardzo przyjemnych kolorach. Ku mojemu zdziwieniu kość jaśniejsza (żółta) jest bardziej czytelna od ciemniejszej (zielona), ale mimo to łatwo jest odczytać numer z obu z nich. Turlają się świetnie.