Lonpos - Kolorowa kabina (066)

Ćwicz wszystkie rodzaje inteligencji...
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (3)
 • wydanie polskie
Układanka Lonpos 066 została zaprojektowana specjalnie, by ćwiczyć sprawność umysłową oraz wszystkie rodzaje inteligencji: logiczną,  wizualno-przestrzenną oraz ruchową. Gra zawiera 66 zadań - 56 dwuwymiarowych oraz 10 trójwymiarowych. Ten model Lonpos może wydawać się prostszy niż inne. Jest to jednak tylko złudzenie, gdyż 17 z zadań dwuwymiarowych posiada tylko jedną opcję rozwiązania, pozostałe 39 wyzwań da się rozwiązać na nawet kilkaset różnych sposobów. Dodatkową trudność stanowi nieregularny kształt kasetki, który z powodzeniem wystawia na próbę naszą percepcję wzrokową. Ze względu na różne poziomy trudności, gra jest doskonała dla każdego. Gra dwuwymiarowa Wyjmij wszystkie klocki z kasetki Wybierz z książeczki jedno zadanie (najlepiej zacznij od pierwszego) Ułóż klocki w kasetce zgodnie z przedstawioną na obrazku konfiguracją Ułóż pozostałe klocki tak, by wypełnić całą kasetkę. Pamiętaj, że klocków z konfiguracji startowej nie należy już wyciągać i przemieszczać.  Gra trójwymiarowa Wyjmij wszystkie klocki z kasetki Wybierz jedno z trójwymiarowych zadań (najlepiej zacznij od 481) Ułóż klocki według obrazka Ułóż pozostałe klocki tak, by powstała piramida. Pamiętaj, iż konfiguracji startowej nie powinno się naruszać. Sprawdź jak wiele jest możliwości! Wybierz jeden z elementów odpowiadających literom A, B, C, D, E, F, G, H, I, J lub K i umieść go w górnej części kasetki w jeden z zaproponowanych sposobów.  Następnie  ułóż pozostałe klocki tak, by idealnie wypełniły powierzchnię całej kasetki. Pamiętaj, nie możesz zmieniać położenia elementu startowego. Teraz Twój ruch! Czy potrafisz ułożyć każdą z zaproponowanych wersji przynajmniej na dwa różne sposoby?
Wydawca:
Lonpos
4995

store

Dostępnych 11 sztuk w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w dniu 16.07.2020


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Układanka Lonpos 066 została zaprojektowana specjalnie, by ćwiczyć sprawność umysłową oraz wszystkie rodzaje inteligencji: logiczną,  wizualno-przestrzenną oraz ruchową. Gra zawiera 66 zadań - 56 dwuwymiarowych oraz 10 trójwymiarowych.

Ten model Lonpos może wydawać się prostszy niż inne. Jest to jednak tylko złudzenie, gdyż 17 z zadań dwuwymiarowych posiada tylko jedną opcję rozwiązania, pozostałe 39 wyzwań da się rozwiązać na nawet kilkaset różnych sposobów. Dodatkową trudność stanowi nieregularny kształt kasetki, który z powodzeniem wystawia na próbę naszą percepcję wzrokową. Ze względu na różne poziomy trudności, gra jest doskonała dla każdego.

Gra dwuwymiarowa

 1. Wyjmij wszystkie klocki z kasetki
 2. Wybierz z książeczki jedno zadanie (najlepiej zacznij od pierwszego)
 3. Ułóż klocki w kasetce zgodnie z przedstawioną na obrazku konfiguracją
 4. Ułóż pozostałe klocki tak, by wypełnić całą kasetkę. Pamiętaj, że klocków z konfiguracji startowej nie należy już wyciągać i przemieszczać. 

Gra trójwymiarowa

 1. Wyjmij wszystkie klocki z kasetki
 2. Wybierz jedno z trójwymiarowych zadań (najlepiej zacznij od 481)
 3. Ułóż klocki według obrazka
 4. Ułóż pozostałe klocki tak, by powstała piramida. Pamiętaj, iż konfiguracji startowej nie powinno się naruszać.

Sprawdź jak wiele jest możliwości!

Wybierz jeden z elementów odpowiadających literom A, B, C, D, E, F, G, H, I, J lub K i umieść go w górnej części kasetki w jeden z zaproponowanych sposobów.  Następnie  ułóż pozostałe klocki tak, by idealnie wypełniły powierzchnię całej kasetki. Pamiętaj, nie możesz zmieniać położenia elementu startowego. Teraz Twój ruch! Czy potrafisz ułożyć każdą z zaproponowanych wersji przynajmniej na dwa różne sposoby?


4.67
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Lonpos - Kolorowa kabina (066)


Najbardziej przydatne recenzje

Wazka

Liczba recenzji: 230

Bardzo dobra łamigłówka. Całą rodziną jesteśmy jej fanami (po zaledwie paru rozgrywkach ;) ). Wiem, że to gra raczej jednoosobowa, ale co dwie, czy trzy głowy to nie jedna ;) Plus za bardzo porządne wykonanie i przyjemne kolory.


Katarzyna

Liczba recenzji: 1

Dobry, solidny produkt

Super zabawa i dla dzieci i dla starszych :-) Solidne wykonanie, dobra jakość. Godny polecenia!


Soulsick

product.rating.0

jest to bardzo dobrej jakości i wykonania gra logiczna, wszystko idealnie pasuje, klocki są z dobrej jakości plastiku. Niestety nie jest to rozrywka dla wszystkich - chyb a nie muszę tłumaczyć dlaczego ;) Estetyczna plansza/ pudełko w której przechowywane są klocki świetnie pasuje do kieszeni i zmienia całość w świetne rozwiązanie na np długie podróże pociągiem. Opis nieco jednak kłamie - nie musimy mieć ze sobą książeczki - w zestawie jest sztywna karta zawierająca wszystkie "problemy" do rozwiązania - ma ona specjalne miejsce po wewnętrznej stronie wieczka. umieszczamy ją tam jak już wypróbujemy zamieszczone tam najprostsze problemy, takie "na rozgrzewkę" ukazujące ogólną problematykę i mechanikę łamigłówki. Dużym plusem jest również że pierwsza łamigłówka (wymagająca położenia tylko jednego klocka) staje się instrukcją jak znowu wszystko schować do pudelka - gdyż, tak: żeby zamknąć pudełko musimy rozwiązać zagadkę :) Jedyną wadą może być to że jeśli zgubimy lub zniszczymy którykolwiek z 12 elementów to łamigłówka będzie do niczego - wprawdzie u producenta można zamawiać pojedyncze zapasowe klocki ale w polsce bym na to nie liczył...

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie