Field Guide to Lovecraftian Horrors

Przewodnik po istotach z uniwersum H.P. Lovecrafta
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (5)
 • wydanie angielskie
"With its clear visuals and hard-won information, this guide has saved my bacon on more thanone occasion!"- Ernest P. Wilderbeast, Visiting Professor of Preternatural StudiesMiskatonic UniversityWeird shapes in the park? Odd rumbling noises in the basement? A lurking dread in the kitchen?Bad dreams involving strange adventures and bizarre creatures?Identifying the lurking horrors of the Cthulhu Mythos is never an easy task, so researchers needall the help they can get - don’t leave home without the Field Guide! An essential spotter’s guide for the budding and experienced preternaturalist. Accurate and complete 53 Lovecraftian creatures categorized and detailed Full color illustrations Size comparison charts Habitat, distribution, and life cycle notes How to distinguish similar-seeming entities Observer warnings Bibliography and recommended reading list Filled with illustrations and descriptions from the Cthulhu Mythos and Dream Cycle based upon the creations of H.P. Lovecraft.
Autor:
Sandy Petersen
Wydawca:
Chaosium Inc.
Liczba stron:
128
Format:
A4
Rodzaj oprawy:
twarda
15995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail."With its clear visuals and hard-won information, this guide has saved my bacon on more than
one occasion!"
- Ernest P. Wilderbeast, Visiting Professor of Preternatural Studies
Miskatonic University
Weird shapes in the park? Odd rumbling noises in the basement? A lurking dread in the kitchen?
Bad dreams involving strange adventures and bizarre creatures?
Identifying the lurking horrors of the Cthulhu Mythos is never an easy task, so researchers need
all the help they can get - don’t leave home without the Field Guide!

An essential spotter’s guide for the budding and experienced preternaturalist.

 • Accurate and complete
 • 53 Lovecraftian creatures categorized and detailed
 • Full color illustrations
 • Size comparison charts
 • Habitat, distribution, and life cycle notes
 • How to distinguish similar-seeming entities
 • Observer warnings
 • Bibliography and recommended reading list

Filled with illustrations and descriptions from the Cthulhu Mythos and Dream Cycle based upon the creations of H.P. Lovecraft.


4.80
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Field Guide to Lovecraftian Horrors


Najbardziej przydatne recenzje

Pizystrat

Liczba recenzji: 211

Dobry, solidny produkt

Pięknie wydany przewodnik, który z pewnością znajdzie uznanie zarówno wśród fanów gier spod znaku Arkham wydawanych przez FFG, jak i wśród fanów twórczości Samotnika z Providence. Każdy stwór opatrzony jest zwięzłym opisem, notatkami dotyczącymi występowania i zachowania oraz fantastycznym rysunkiem. Wszystko w pełni kolorowe, nawet strony stylizowane są na karty jakiejś starej księgi.

jedyne do czego można się przyczepić to pewne nieścisłości i sprzeczności w opisach, ale badanie ponadnaturalnych stworów to nie nauka ścisła. ;) Poza tym brakuje może tylko niektórych, wydawałoby się oczywistych opisów (nie ma np. opisu samego Cthulhu, choć niektórzy inni przedwieczni są opisani).


Alter

Liczba recenzji: 31

Jak dla mnie ideał :)

Przepięknie wydany podręcznik, zawierający największe bluźnierstwa świata Mitów Lovecrafta, poza tymi znajdującymi się w podręczniku głównym. W środku znajdziemy dwie pozycje, których poprzednie edycje zdążyły już obrosnąć mitem i kultem. Wszystko wydane na kredzie i w twardej oprawie, z tasiemką do zaznaczania stron. Książka, którą warto mieć tylko i wyłącznie ze względu na walory artystyczne!


Sylvanrulez

Liczba recenzji: 37

Jak dla mnie ideał :)

Niesamowita książka. Nie ma w niej statystyk, nie są zresztą potrzebne. To Zew, a nie dedeki. W tym systemie przed potworami się ucieka, a nie szarżuje na nie ;)
Co zawiera? Każdy potwór to dwie strony- na jednej piękna ilustracja, na drugiej opis(porownanie wielkości z człowiekiem, jak i gdzie żyje, jak odróżnić od innych etc). Może nie jest to jakoś wybitnie potrzebne do grania i prowadzenia, ale ja się świetnie bawiłem przy czytaniu.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do produktu?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie