Mistrz baśni: Edukacyjna gra fabularna

  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  (0)
 • wydanie polskie
Wyobraź sobie, że jesteś bohaterem lub bohaterką. Odważnym rycerzem, mądrą czarodziejką, ciekawskim podróżnikiem czy złotowłosą pieśniarką. Prowadzisz swoją drużynę ku nowemu wyzwaniu. Przemierzacie magiczny, baśniowy świat. Odkrywacie zapomniane ruiny, rozwiązujecie zagadki, poznajecie tajemnice i spotykacie przerażających przeciwników. Brzmi to, jak dobra książka lub gra komputerowa? Jesteś blisko. Siadacie przy wspólnym stole. Janek, Kasia, Mateusz i Ola. Każde z Was wybiera bohatera, nadaje mu imię i zapisuje je w tzw. karcie postaci. Od teraz będziecie używać imion, które właśnie wymyśliliście. Stajecie się herosami i zaraz przeżyjecie niezwykłą przygodę! Mistrz Baśni to rodzinna gra fabularna, posiadająca walory edukacyjne i ucząca rozwiązywania konfliktów bez przemocy. Prowadzący grę, czyli Mistrz Baśni, rozpoczyna opowieść. Opowiada o smokach mieszkających w latającym zamku. O szczurach, które się w nim zalęgły i o złym Czarnoksiężniku. Mówi też o Niewidzialnej Królowej, na którą wiele lat temu rzucono klątwę. Ona potrzebuje Waszej pomocy. Czy przyjmiecie to wyzwanie? Prowadzenie gry fabularnej wygląda podobnie jak opowiadanie bajki, tyle że słuchacze nie leżą grzecznie w łóżkach, ale siedzą przy wspólnym stole i reagują na Twoją opowieść. Tworzą wyjątkowych bohaterów i kierują ich poczynaniami w ramach wspólnie tworzonej historii. Podczas gry mają okazję: dyskutować z postaciami w grze, w które wciela się Mistrz Baśni uczyć się pracy zespołowej podejmować samodzielne decyzje rozwijać inteligencję i wyobraźnię używać rzeczowych argumentów rozwiązywać problemy bez użycia przemocy odkrywać swoje mocne i słabe strony ćwiczyć pamięć, liczenie i rysowanie wymyślać i opowiadać własne historie wykazywać się empatią i współczuciem czerpać wartościowe wzorce zachowań budować głęboką relację z prowadzącym grę uczyć się jak radzić sobie z porażką nabierać pewności siebie Gra dla całej rodziny Wspólne przeżywanie przygód w Krainie Bohaterów, to doskonały plan na spędzenie rodzinnego wieczoru. Choć nasza gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-10 lat, to i ci troszkę starsi znajdą tu coś dla siebie. Prowadzącym, czyli tytułowym Mistrzem Baśni, może zostać każdy, kto ma pomysł na ciekawą przygodę i chęć prowadzenia. Może nim zostać mama, tata, wujek, siostra, kolega z podwórka czy pani pedagog. Przeczytaj podręcznik, zbierz drużynę i ruszaj ku przygodzie! Zawartość podręcznika: wprowadzenie edukacyjne proste zasady gry z przykładami 4 gotowe scenariusze rozgrywki ponad 100 zachwycających kolorowanek generator przygód i Krainy Bohaterów DODATEK: Bestiariusz z 24 wyjątkowymi przeciwnikami DODATEK: Mechanika pościgów i 12 bohaterskich wierzchowców!
Autor:
Marcin Kubiesa
Wydawca:
Szkoła Wyobraźni
Liczba stron:
172
Rodzaj oprawy:
twarda
9995

store

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w środę


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Wyobraź sobie, że jesteś bohaterem lub bohaterką. Odważnym rycerzem, mądrą czarodziejką, ciekawskim podróżnikiem czy złotowłosą pieśniarką. Prowadzisz swoją drużynę ku nowemu wyzwaniu.

Przemierzacie magiczny, baśniowy świat. Odkrywacie zapomniane ruiny, rozwiązujecie zagadki, poznajecie tajemnice i spotykacie przerażających przeciwników. Brzmi to, jak dobra książka lub gra komputerowa? Jesteś blisko.

Siadacie przy wspólnym stole. Janek, Kasia, Mateusz i Ola. Każde z Was wybiera bohatera, nadaje mu imię i zapisuje je w tzw. karcie postaci. Od teraz będziecie używać imion, które właśnie wymyśliliście. Stajecie się herosami i zaraz przeżyjecie niezwykłą przygodę!

Mistrz Baśni to rodzinna gra fabularna, posiadająca walory edukacyjne i ucząca rozwiązywania konfliktów bez przemocy.

Prowadzący grę, czyli Mistrz Baśni, rozpoczyna opowieść. Opowiada o smokach mieszkających w latającym zamku. O szczurach, które się w nim zalęgły i o złym Czarnoksiężniku. Mówi też o Niewidzialnej Królowej, na którą wiele lat temu rzucono klątwę. Ona potrzebuje Waszej pomocy. Czy przyjmiecie to wyzwanie?

Prowadzenie gry fabularnej wygląda podobnie jak opowiadanie bajki, tyle że słuchacze nie leżą grzecznie w łóżkach, ale siedzą przy wspólnym stole i reagują na Twoją opowieść. Tworzą wyjątkowych bohaterów i kierują ich poczynaniami w ramach wspólnie tworzonej historii. Podczas gry mają okazję:

 • dyskutować z postaciami w grze, w które wciela się Mistrz Baśni
 • uczyć się pracy zespołowej
 • podejmować samodzielne decyzje
 • rozwijać inteligencję i wyobraźnię
 • używać rzeczowych argumentów
 • rozwiązywać problemy bez użycia przemocy
 • odkrywać swoje mocne i słabe strony
 • ćwiczyć pamięć, liczenie i rysowanie
 • wymyślać i opowiadać własne historie
 • wykazywać się empatią i współczuciem
 • czerpać wartościowe wzorce zachowań
 • budować głęboką relację z prowadzącym grę
 • uczyć się jak radzić sobie z porażką
 • nabierać pewności siebie

Gra dla całej rodziny

Wspólne przeżywanie przygód w Krainie Bohaterów, to doskonały plan na spędzenie rodzinnego wieczoru. Choć nasza gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-10 lat, to i ci troszkę starsi znajdą tu coś dla siebie.

Prowadzącym, czyli tytułowym Mistrzem Baśni, może zostać każdy, kto ma pomysł na ciekawą przygodę i chęć prowadzenia. Może nim zostać mama, tata, wujek, siostra, kolega z podwórka czy pani pedagog. Przeczytaj podręcznik, zbierz drużynę i ruszaj ku przygodzie!

Zawartość podręcznika:

 • wprowadzenie edukacyjne
 • proste zasady gry z przykładami
 • 4 gotowe scenariusze rozgrywki
 • ponad 100 zachwycających kolorowanek
 • generator przygód i Krainy Bohaterów
 • DODATEK: Bestiariusz z 24 wyjątkowymi przeciwnikami
 • DODATEK: Mechanika pościgów i 12 bohaterskich wierzchowców!

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • podręcznik w twardej oprawie, 172 strony

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Mistrz baśni: Edukacyjna gra fabularna


Najbardziej przydatne recenzje

Voitekbob

Liczba recenzji: 8

Niesamowity system dla dzieciaków. Zaproponowałem dzieciom mojego siostrzeńca 4 i 6 lat. Wciągnęlo ich natychmiast. Woleli to niż bajki w telewizji.
Niesamowity jest sposób pokonywania wrogów - należy się z nimi zaprzyjaźnić.
Gorąco polecam.


Zuryk

Liczba recenzji: 3

product.rating.0

Świetny system, który zdecydowanie mogę polecić każdemu kto chce zaprezentować czym jest RPG młodszej części społeczeństwa. Bardzo łatwy w prowadzeniu, super rozwiązana kwestii przemocy w tego typu grach, świetnie przedstawione walory edukacyjne i rozwojowe gier fabularnych i wiele, wiele więcej. Gorąco polecam i dodam jeszcze, że ja Mistrza Baśni wprowadziłem do zaprzyjaźnionej fundacji która ma w swoich szeregach mnóstwo dzieciaków i zostałem tam przyjęty z otwartymi ramionami oraz wielkim entuzjazmem :D Dzieciaki są zachwycone :)





Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie