Jagodowy Las: Gra fabularna

Gra fabularna dla najmłodszych
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (1)
 • wydanie polskie
Jagodowy Las to miejsce, w którym krasnoludki i oswojone zwierzęta żyją w zgodzie, daleko od ludzkich siedzib. Krasnoludki mieszkają w swoich wioskach, ukrytych przed oczami ludzi głęboko w lesie, w pniach drzew lub w norkach, po sąsiedzku ze zwierzętami. Strażnicy to młode krasnoludki, w których role wcielają się gracze. W lesie pełnią funkcję pomocników mieszkańców. Ich celem jest odkrycie, kim chcą być w przyszłości - robią to poprzez wykonywanie różnych misji. Strażnicy są szanowaną i pożyteczną częścią społeczności: walczą z dzikimi zwierzętami, udają się na wyprawy po potrzebne w wiosce rzeczy, a także pomagają każdemu w potrzebie. W lesie poukrywane są chatki Strażników, w których mogą oni zregenerować siły w czasie misji. Jagodowy Las jest grą fabularną do prowadzenia dzieciom. To świat krasnoludków, których młodzi przedstawiciele szukają swojej drogi w życiu i należą do Strażników. Przemierzają las, gdzie czeka na nich m.in.: oswajanie młodych zwierzaków odbijanie ważnych miejsc z łap i paszcz dzikich zwierząt wykradanie zasobów z ludzkich siedzib podejmowanie decyzji co do rozbudowy rodzinnej wioski Dzięki bardzo szybkiemu procesowi tworzenia postaci oraz misji, których się podejmą, Jagodowy Las doskonale nadają się na szybkie, spontaniczne rozgrywki, choćby w czasie podróży samochodem. Jagodowy Las to gra fabularna pozwalająca dorosłym na poprowadzenie dzieciom przygód, w których czasie wcielą się one w role pomocnych krasnoludków-Strażników, mieszkających w Jagodowym Lesie. Gra pozbawiona jest twardej przemocy i pod opieką dorosłych mogą w niej uczestniczyć dzieci nawet od czwartego roku życia! Gra przeznaczona jest dla dwóch do sześciu osób. Jedna z nich - domyślnie dorosły - pełni funkcję narratora, a pozostałe - domyślnie dzieci - funkcję graczy. Zadaniem graczy jest stworzenie postaci Strażników i wykorzystanie ich możliwości, by zrealizować podjętą misję. Zadaniem narratora jest kreowanie baśniowego świata i wykorzystanie jego możliwości, by uczynić misję Strażników pouczającą i ekscytującą. W rozdziale "Prowadzenie dzieciom" znajdują się sugestie i porady dla prowadzącego. Narrator powinien się z nimi zapoznać, nim usiądzie do gry. W podręczniku znajdują się gotowe scenariusze! Oprócz książki do gry potrzebne są kości sześcienne, papier i ołówki.
Autor:
Kamila Zalewska-Firus
Wydawca:
Fajerbol Junior Kamila Zalewska-Firus
Liczba stron:
112
Rodzaj oprawy:
twarda
6995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Jagodowy Las to miejsce, w którym krasnoludki i oswojone zwierzęta żyją w zgodzie, daleko od ludzkich siedzib. Krasnoludki mieszkają w swoich wioskach, ukrytych przed oczami ludzi głęboko w lesie, w pniach drzew lub w norkach, po sąsiedzku ze zwierzętami. Strażnicy to młode krasnoludki, w których role wcielają się gracze.

W lesie pełnią funkcję pomocników mieszkańców. Ich celem jest odkrycie, kim chcą być w przyszłości - robią to poprzez wykonywanie różnych misji. Strażnicy są szanowaną i pożyteczną częścią społeczności: walczą z dzikimi zwierzętami, udają się na wyprawy po potrzebne w wiosce rzeczy, a także pomagają każdemu w potrzebie. W lesie poukrywane są chatki Strażników, w których mogą oni zregenerować siły w czasie misji.

Jagodowy Las jest grą fabularną do prowadzenia dzieciom. To świat krasnoludków, których młodzi przedstawiciele szukają swojej drogi w życiu i należą do Strażników. Przemierzają las, gdzie czeka na nich m.in.:

 • oswajanie młodych zwierzaków
 • odbijanie ważnych miejsc z łap i paszcz dzikich zwierząt
 • wykradanie zasobów z ludzkich siedzib
 • podejmowanie decyzji co do rozbudowy rodzinnej wioski

Dzięki bardzo szybkiemu procesowi tworzenia postaci oraz misji, których się podejmą, Jagodowy Las doskonale nadają się na szybkie, spontaniczne rozgrywki, choćby w czasie podróży samochodem.

Jagodowy Las to gra fabularna pozwalająca dorosłym na poprowadzenie dzieciom przygód, w których czasie wcielą się one w role pomocnych krasnoludków-Strażników, mieszkających w Jagodowym Lesie. Gra pozbawiona jest twardej przemocy i pod opieką dorosłych mogą w niej uczestniczyć dzieci nawet od czwartego roku życia!

Gra przeznaczona jest dla dwóch do sześciu osób. Jedna z nich - domyślnie dorosły - pełni funkcję narratora, a pozostałe - domyślnie dzieci - funkcję graczy. Zadaniem graczy jest stworzenie postaci Strażników i wykorzystanie ich możliwości, by zrealizować podjętą misję.

Zadaniem narratora jest kreowanie baśniowego świata i wykorzystanie jego możliwości, by uczynić misję Strażników pouczającą i ekscytującą. W rozdziale "Prowadzenie dzieciom" znajdują się sugestie i porady dla prowadzącego. Narrator powinien się z nimi zapoznać, nim usiądzie do gry. W podręczniku znajdują się gotowe scenariusze!

Oprócz książki do gry potrzebne są kości sześcienne, papier i ołówki.

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • podręcznik w twardej oprawie, 112 stron

5.00
na podstawie 1 oceny

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Jagodowy Las: Gra fabularna


Najbardziej przydatne recenzje

Brzosko

Liczba recenzji: 66

Jak dla mnie ideał :)

Bomba! Niesamowicie fajna gra fabularna. Moja córka jest oczarowana, 5 latka, uwielbia, siadamy we dwójkę i rozwiązujemy problemy w Jagodowym Lesie. Szpital w starym dębie zrobiony, ptaki maja gdziecsie leczyć, a pająk przekonany aby pomagać w produkcji bandaży ...


kerkas

Liczba recenzji: 197

Kupione na prezent dla 3 latki. Czekam na opinię :)


kerkas

Liczba recenzji: 197

Gra dla dzieci od 4 lat, "przetestowano" grę na 3 latce.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie