Taluva

Odkrywaj ziemie i stawiaj budynki
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (26)
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 40 minut
 • wydanie angielskie
 • instrukcja polska
Taluva to gra autorstwa Marcela-André Casasola Merkle. Na tajemniczej wyspie żyją Bogowie i Tytani. Rozgrywka polega na tym, iż wyspa wyłania się z morza i rośnie. Wulkany zapewniają, że wyspa nie jest płaska – staje się wręcz coraz bardziej wzgórzysta. Jednocześnie gracze starają się osiedlać swe ludy na wyspie. Im wyżej położona jest ziemia na której zostaną zbudowane chaty, tym bliżej są celu. Należy jednak uważać przy budowaniu chat, ponieważ ten, kto nie skończy zanim na planszy pojawią się wszystkie kościoły i świątynie, przegrywa.
Autor:
Marcel-André Casasola Merkle
Wydawca:
Ferti
13995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Taluva to gra autorstwa Marcela-André Casasola Merkle. Na tajemniczej wyspie żyją Bogowie i Tytani. Rozgrywka polega na tym, iż wyspa wyłania się z morza i rośnie. Wulkany zapewniają, że wyspa nie jest płaska – staje się wręcz coraz bardziej wzgórzysta. Jednocześnie gracze starają się osiedlać swe ludy na wyspie. Im wyżej położona jest ziemia na której zostaną zbudowane chaty, tym bliżej są celu. Należy jednak uważać przy budowaniu chat, ponieważ ten, kto nie skończy zanim na planszy pojawią się wszystkie kościoły i świątynie, przegrywa.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Pliki do pobrania:

Dodatki i akcesoria

Taluva Extension

Taluva Extension

7495

4.54
na podstawie 26 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Taluva


Najbardziej przydatne recenzje

Piotrek

Liczba recenzji: 7

Dobry, solidny produkt

Taluva jest wykonana bardzo starannie i kolorowo. Jest też nieco nowatorska, bo de facto nie mamy planszy do gry, którą rozkładamy i stawiamy pionki czy kładziemy karty. Sami ją budujemy w czasie rozgrywki. Gra spodoba się na pewno fanom Carcassonne, bo nie dokładamy klocków wyłącznie na boki, ale też w górę. Zasady są łatwe i proste do opanowania, więc mogą grać w Taluvę także dzieciaki.

Teraz słów kilka o polskiej instrukcji - czcionka została zapożyczona z oryginału i jest moim zdaniem nieczytelna. Niestety dostałem od Rebel.pl instrukcję, która mnie zaskoczyła. W ramach oszczędności jest czarno-biała (podejrzewam że nie drukowana, ale kserowana). Mało tego instrukcja Taluvy ma tylko 4 strony, mimo to Rebel.pl na jednej stronie A4 wcisnął mi po dwie strony oryginalnej instrukcji tyle że zmniejszonej. To samo z drugiej strony. Skutkuje to tym że przykłady są niewidoczne, ciemne, czcionka, która i tak nieczytelna stała się jeszcze bardziej nieczytelna. Szkoda trochę takiego podejścia do klienta. Rozumiem taki druk i koszty jeśli instrukcja przekracza paręnaście stron i jest sporo kupujących, ale cztery strony? Można było wydać od biedy w bieli i czerni, ale w formie A4 tak jak wygląda instrukcja dołączona na stronie gry w formie pliku pdf.

Podsumowując, gra jest fajna i oryginalna choć moim zdaniem jak na jej prostotę, za droga.
Obsługa Rebel.pl - za instrukcję 2, za ekspresową wysyłkę 5.


Aniaga

Liczba recenzji: 125

Jak dla mnie ideał :)

Ta gra to klejnocik wśród gier abstrakcyjno-logicznych, do tego ubrany w przepiękną szatę graficzną! Jest szybka (około 30 minut) i ma łatwe do opanowania zasady, ale już wygrana wymaga pogłówkowania i strategii oraz błyskawicznej reakcji na to co robią współgracze. Wypróbowana w gronie 2 i 4-osobowym sprawdziła się świetnie w obu konfiguracjach. Jedyny element szczęścia w Taluvie to to jaką płytkę wyspy wylosujemy w danej kolejce (wulkan + 2 z pięciu różnych rodzajów terenu). Komponentów może nie ma zbyt wiele w pudełku, ale są wysokiej jakości, zwłaszcza płytki terenu - solidne i grube! Wspominałam już, że planszę buduje się nie tylko na boki, ale i do góry? Trzeba myśleć przestrzennie i analizować gdzie może wybuchnąć wulkan oraz czy naszym ułożeniem płytki nie ułatwimy życia przeciwnikowi... Ogólnie rzecz biorąc jest to gra-miodzio! Jedyny minus to brak kart pomocy gracza w najnowszej edycji (wyd. Ferti), ale można je wydrukować z BGG.


Filip

Liczba recenzji: 7

Jak dla mnie ideał :)

Jedno z zaskoczeń które dokonałem w Rebelu. Niepozorna gra w bardzo dużym pudełku okazała się tym co miażdzy Carcassone. Jest to genialne połączenie budowania planszy, stawiania budynków, budowania w każdą stronę ( w tym do góry!!!) i oczywiście możliwość niszczenia zabudowań przeciwnika wybuchając mu wulkan :) Generalnie grę kupiłem bo była tania i zapowiadała się nieźle ale nie spodziewałem się aż takiego sukcesu.
Co mogę powiedzieć? Na 2 graczy jest niezła ale trochę zbyt przewidywalna. Na 3 zaczyna się jazda, a na 4 to jest totalna miazga!
POLECAM!!

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również:

Carcassonne

Carcassonne

10995 9995