Power Grid Deluxe

Specjalna edycja z okazji dziesięciolecia!
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (2)
 • 2 - 6 osób
 • od 12 lat
 • ok. 120 minut
 • wydanie angielskie
Zarabianie pieniędzy na elektryczności? Zbijanie kokosów na elektryczności? Co za świetny pomysł!!! Czy powinienem używać węgla lub oleju do wytwarzania prądu w tradycyjny sposób? A może te zasoby wyczerpią się w przyszłości? A może przyszłość leży w spalaniu śmieci? Z pewnością energia jądrowa jest bardzo zachęcająca. Jeśli tylko rząd zatroszczy się o składowanie odpadów atomowych przyniesie to spory zysk. Oczywiście możesz używać bardziej ekologicznych źródeł energii i być niezależnym od zasobów. Ale czy takie rozwiązanie będzie wystarczająco wydajne, aby zaspokoić wszystkich klientów? No i nie zapomnij o rywalach. Konkurencja nie śpi. Analizuj jakie elektrownie budują, jakie miasta mają w zasięgu, od jakich zasobów zależy ich sukces i jakimi nowymi elektrowniami się interesują. W trakcie gry licytuje się elektrownie (np. atomowe, wiatrowe, itp.), których następnie używa się do podłączania miast do swojej sieci energetycznej. Niektóre rodzaje elektrowni wymagają specyficznych surowców (np. węgla, uranu), których ceny i dostępność zmienia się dynamicznie na rynku. Zwycięzcą zostaje osoba, która podłączyła do swojej sieci i zaopatruje w energię największą liczbę miast. Edycja Deluxe to nie tylko odświeżona szata graficzna, to także drobne zmiany w komponentach i zasadach. W oczy rzucić się powinna przede wszystkim dwustronna plansza przedstawiająca Europę oraz Amerykę Pólnocną. Pojawia się także nowa elektrownia zużywająca gaz oraz wariant gry dla dwóch osób.  Prawdziwa gratka dla fanów Wysokiego Napięcia (Power Grid)!
Autor:
Friedemann Friese
Wydawca:
Rio Grande Games
27995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Zarabianie pieniędzy na elektryczności? Zbijanie kokosów na elektryczności? Co za świetny pomysł!!! Czy powinienem używać węgla lub oleju do wytwarzania prądu w tradycyjny sposób? A może te zasoby wyczerpią się w przyszłości? A może przyszłość leży w spalaniu śmieci? Z pewnością energia jądrowa jest bardzo zachęcająca. Jeśli tylko rząd zatroszczy się o składowanie odpadów atomowych przyniesie to spory zysk. Oczywiście możesz używać bardziej ekologicznych źródeł energii i być niezależnym od zasobów. Ale czy takie rozwiązanie będzie wystarczająco wydajne, aby zaspokoić wszystkich klientów? No i nie zapomnij o rywalach. Konkurencja nie śpi. Analizuj jakie elektrownie budują, jakie miasta mają w zasięgu, od jakich zasobów zależy ich sukces i jakimi nowymi elektrowniami się interesują.

W trakcie gry licytuje się elektrownie (np. atomowe, wiatrowe, itp.), których następnie używa się do podłączania miast do swojej sieci energetycznej. Niektóre rodzaje elektrowni wymagają specyficznych surowców (np. węgla, uranu), których ceny i dostępność zmienia się dynamicznie na rynku.

Zwycięzcą zostaje osoba, która podłączyła do swojej sieci i zaopatruje w energię największą liczbę miast.

Edycja Deluxe to nie tylko odświeżona szata graficzna, to także drobne zmiany w komponentach i zasadach. W oczy rzucić się powinna przede wszystkim dwustronna plansza przedstawiająca Europę oraz Amerykę Pólnocną. Pojawia się także nowa elektrownia zużywająca gaz oraz wariant gry dla dwóch osób. 

Prawdziwa gratka dla fanów Wysokiego Napięcia (Power Grid)!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

5.00
na podstawie 2 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Power Grid Deluxe


Najbardziej przydatne recenzje

dewodaa

Liczba recenzji: 392

Jak dla mnie ideał :)

Chciałem powiedzieć, że to Must Have dla fanów Power Grida (Wysokiego Napięcia), ale tak nie jest. Nie zmienia to faktu, że ja osobiście tę wersję gry mieć musiałem, choćby dlatego, że moja wcześniejsza kopia "gdzieś się zapodziała".
Wersja deluxe jest niesamowita, dokładnie to czego potrzebowałem. Podrasowane zasady, super pomocne tabelki na planszy, rewelacyjne znaczniki surowców... No i plastikowe monety zamiast papierowych banknotów; czego chcieć więcej.

Jeśli uważasz, że Power Grid to najlepsza gra ekonomiczna na świecie (tak, napisałem to!) ale nie jesteś typem gościa dokupującego wszystko co się nie rusza do ulubionej gry to wersja DELUXE jest dla Ciebie (zwłaszcza jeśli nie masz "normalnej" wersji, inna sprawa, że nawet jeśli ją masz, zawsze można się jej pozbyć).

IMHO są takie gry, które każdy w swojej kolekcji powinien mieć. Najlepiej je mieć w wersji superwypasionej. Dlatego polecam Power Grid Deluxe


Konrad

Liczba recenzji: 97

Jak dla mnie ideał :)

Dla kolekcjonerów. Dobry stary power grid w wersji deluxe, czyli lepsze znaczniki, dopracowane zasady i żetony ;)

Polecam!

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie