Osadnicy: Królestwa północy

Najnowsza gra z serii Osadnicy zabiera graczy na pełne morze!
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (2)
 • 1 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • 45 - 90 minut
 • wydanie polskie
Osadnicy z trzech północnych królestw, poszukując możliwości dalszego rozwoju, wypływają w kierunku obcych lądów w nadziei na znalezienie nowych zasobów. Budują nowe konstrukcje, wykorzystują nadchodzące wydarzenia i przechytrzając przeciwników, torują sobie drogę do wielkości. Nie wiedzą, z kim będąmusieli się zmierzyć - być może nawet z innym klanem ze swojego ludu. Ale nawet wtedy nie cofną się i zrobią to, co konieczne. Ich obecne ziemie są skromne, zasoby niewystarczające i muszą naprawdę ciężko pracować, aby zdobyć żywność i zasoby niezbędne do rozwoju! Osadnicy: Królestwa Północy to gra karciana, w której gracze wcielają się w role przywódców jednego z sześciu klanów, z trzech różnych frakcji. Gra składa się z szeregu rund, podczas których gracze odkrywają nowe wyspy, konstruują nowe budynki, wymieniają surowce i pływają do nowych lądów w celu ich podboju lub splądrowania, aby pozyskać więcej dóbr! Każda akcja przybliża klany do zostania najpotężniejszym imperium! Gra kończy się, gdy dowolny z graczy osiągnie 25 punktów zwycięstwa. Celem gry jest posiadanie jak największej liczby punktów zwycięstwa, uzyskiwanych poprzez rozwijanie swojego klanu i wypływanie na nieodkryte wyspy. W trakcie gry, gracze zdobywają punkty zwycięstwa z wykonywanych akcji, cech lokacji oraz z surowców i lokacji posiadanych przez swój klan. Gracz z największą liczbą na koniec gry zbudował najwspanialsze imperium i wygrywa grę!
Autor:
Joanna Kijanka, Ignacy Trzewiczek
Ilustracje:
Roman Kucharski
Wydawca:
Portal Games
16995

store

Dostępnych 8 sztuk w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w dniu 16.07.2020


Dostawa (Przesyłka kurierska (UPS)) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Osadnicy z trzech północnych królestw, poszukując możliwości dalszego rozwoju, wypływają w kierunku obcych lądów w nadziei na znalezienie nowych zasobów. Budują nowe konstrukcje, wykorzystują nadchodzące wydarzenia i przechytrzając przeciwników, torują sobie drogę do wielkości.

Nie wiedzą, z kim będąmusieli się zmierzyć - być może nawet z innym klanem ze swojego ludu. Ale nawet wtedy nie cofną się i zrobią to, co konieczne. Ich obecne ziemie są skromne, zasoby niewystarczające i muszą naprawdę ciężko pracować, aby zdobyć żywność i zasoby niezbędne do rozwoju!

Osadnicy: Królestwa Północy to gra karciana, w której gracze wcielają się w role przywódców jednego z sześciu klanów, z trzech różnych frakcji. Gra składa się z szeregu rund, podczas których gracze odkrywają nowe wyspy, konstruują nowe budynki, wymieniają surowce i pływają do nowych lądów w celu ich podboju lub splądrowania, aby pozyskać więcej dóbr!

Każda akcja przybliża klany do zostania najpotężniejszym imperium! Gra kończy się, gdy dowolny z graczy osiągnie 25 punktów zwycięstwa.

Celem gry jest posiadanie jak największej liczby punktów zwycięstwa, uzyskiwanych poprzez rozwijanie swojego klanu i wypływanie na nieodkryte wyspy. W trakcie gry, gracze zdobywają punkty zwycięstwa z wykonywanych akcji, cech lokacji oraz z surowców i lokacji posiadanych przez swój klan. Gracz z największą liczbą na koniec gry zbudował najwspanialsze imperium i wygrywa grę!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • karty
 • znaczniki
 • żetony
 • plansza
 • instrukcja

Dodatki i akcesoria


5.00
na podstawie 2 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Osadnicy: Królestwa północy


Najbardziej przydatne recenzje

Magdalena

Liczba recenzji: 7

Jak dla mnie ideał :)

Lekka i przyjemna gra o tworzeniu swojego królestwa. Ciekawą opcją jest akcja wyprawy, dzięki której zyskujemy surowce lub wbudowujemy do swojego imperium i dzięki temu czerpiemy stałe korzyści. Każda osada ma swoją talię, która różni się sposobem rozgrywki i trudnością. Do tego dochodzą świetne grafiki i nazwy kart tworzące spójną całość :)


Hojoxhojo

Liczba recenzji: 121

Polecam kazdym graczom - tym zaawanasowanym i tym poczatkujacym. Swietna zabawa dla wszystkich


Adam

Oceniam na 5 :) Czasem optymalizacja ruchów, kombosów, trzeba pomyśleć, ale gra jest bardzo ładna i przyjemna

Dla osób posiadających już OKP: FAQ, który wyjaśnia wiele zasad znajduje się na
portalgames.pl/
pl/krolestwa-polnocy/

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie