Komentarze do produktu: 7 Cudów Świata: Pojedynek - Panteon

Nie zgłębiaj zbyt gorliwie sekretów bogów


Axie92 [ dodano: 21.05.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Pojedynek to moja ulubiona gra dla dwóch osób. Tak często grałam w nią z mężem, że powoli zaczynała robić się bardzo przewidywalna. Zakup tego dodatku wprowadził dużą świeżość do gry. Zasady nie są skomplikowane, jednak możliwości większe :)
0
JanLepek [ dodano: 21.05.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetnie rozszerza kilka wątków z podstawki i dodaje ciekawe odrobinę bardziej skomplikowane mechaniki. Pozycja obowiązkowa dla tych, którym podeszła podstawka.
1
Rafaluk [ dodano: 20.05.2020 ]
Bardzo dobry dodatek
0
Zibist [ dodano: 15.05.2020 ]
Największą zaletą dodatku (do bardzo dobrej podstawki) jest dodanie dodatkowego wyboru dla gracza. Zwiększa to głębię gry i likwiduje sytuacje w których jesteśmy zmuszeni do jakiegoś ruchu.
1
Weteran
Estarriol [ dodano: 14.05.2020 ]
Dodatek do najlepszej gry dla dwóch osób. Po prostu lepszej aktualnie nie ma :) Z przyjemnością można pograć z dodatkiem lub bez. Przedłuża życie podstawki o tysiące gier :)
2
Munkey7 [ dodano: 14.05.2020 ]
Świetny dodatek! Zmienia mocno mechanikę gry, sprawiając, że kolejne ruchy stają się mniej przewidywalne, a do tego idealnie wpasowuje się w planszę.
0
Jaco6913 [ dodano: 08.05.2020 ]
Dodatek który naprawdę uatrakcyjni gre.
daję możliwość dodatkowych wyborów co pozwoli szybciej wygrać z nieuważnym przeciwnikiem
1
Nocny Marek
Bartek [ dodano: 04.05.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetne uzupełnienie bardzo dobrej gry :)
Dodatkowa akcja, która pozwala nie dobierać karty ze stołu jest elementem, który przełamuje schemat "ok, ja wezmę to, więc Ty musisz wziąć to, więc ja na pewno dostanę tamto".
Szkoda, że tym razem karty w koszulkach nie mieszczą się w wyprasce, ale to szczegół :p
POLECAM!
3
Magister
Wyscigarz [ dodano: 04.04.2020 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Ciekawe i nieprzytłaczające urozmaicenie gry. W podstawowej wersji w momencie, gdy obaj gracze postawili już wszystkie cudy z umiejętnością "wykonaj jeszcze jeden ruch", gra stawała się nieco przewidywalna - czasem było po prostu wiadomo, któremu graczowi przypadnie dana karta z układu i nic nie dało się z tym zrobić. "Panteon" czyni grę nieco mniej przewidywalną - dodatkowa akcja, jaką jest aktywacja karty bóstwa, łączy się z ominięciem poboru swojej karty z układu. Same umiejętności bóstw przyczyniają się do jeszcze większego urozmaicenia gry, a szata graficzna idealnie współgra z podstawką, a może nawet podnosi ją na nowy poziom :)
3
Wilkołak
Yine [ dodano: 25.03.2020 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo dobry dodatek, wprowadza ciekawe urozmaicenie w postaci bogów, które pozwala na więcej kombinowania - poprawia też balans. :) . Cena do zawartości mogła by być trochę niższa.
2
Łowca
HKG_Gildia [ dodano: 02.03.2020 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Pierwsze co mi się spodobało w tym dodatku, to dopasowanie planszetki panteonu, co nie daje poczucia całkowicie odrębnego elementu na stole. Również wypraska, tak jak to było w podstawce, jest plusem. Jednak samej zawartości mogło by być więcej, np. dwa razy więcej bóstw, więcej dodatkowych cudów lub żetonów postępu.

Sam dodatek nie zmienia dużo, a odświeża i daje nowe możliwości, jak np. pominięcie dobierania niechcianej karty poprzez aktywowanie karty z Panteonu. Szczególnie przypadł mi do gustu pion Minerwy, ponieważ zawsze słabiej szło mi w konflikcie militarnym i taka "tarcza" bardzo się przydała :)

Jedynym minusem jest konieczność zamiany kart gildii na karty świątyń - osobiście wolę jak dodatki nie pozbawiają gry elementów z podstawki.

Pomimo to polecam dodatek fanom Pojedynki, którzy szukają nowych dróg na pokonanie swojego przeciwnika :)
6
Miejscowy
cherry_cello [ dodano: 07.01.2020 ]
Nie jestem fanką dodatków, ale ten jest świetny. Począwszy od wykonania 5/5, po wrażenia z rozgrywki. Dodatek urozmaica grę ale klimat pozostaje ten sam. Instrukcja jest napisana dobrze, a większość symboli jest intuicyjna.
Bardzo polecam każdemu kto gra często w Pojedynek :)
3
TheTofiq [ dodano: 03.01.2020 ]
Bardzo ładne karty bogów i ogólnie zawartość bardzo fajnie przygotowana pod kątem przechowywania. Rozgrywka niestety nie przypadła nam do gustu, zdecydowanie wolimy podstawową wersję. Wg nas panteon wprowadza za dużo zamieszania i ciężko sie skupić na planowaniu rozgrywki. Może to kwestia przyzwyczajenia?
2
Adrianos22 [ dodano: 06.04.2019 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Co do gry jest świetną już po 1 rozgrywce może trochę namieszać grze, co do instrukcji w niektórych przypadkach mogła by być lepiej wytłumaczona, wiem że nie można tu zadawać pytań ale jednej rzeczy nie rozumiem w mitologii mezopotamskiej. Bóg nisaba "umieść żeton węża na zielonej karcie przeciwnika. Nisaba zapewnia na tej karcie wskazany symbol naukowy" Ja pytam się jaki jest sens dawać żeton przeciwnikowi który daje mu symbol nauki, ja to tak rozumiem z tej instrukcji może to ma inne przesłanie którego nie rozumiem. Te żetony postępu jak się przypatrzysz to da się odróżnić które są z dodatku. A tak to polecam każdemu kto grał w podstawke.
4
Poliglota
Kostuch [ dodano: 15.04.2018 ]
Dobry dodatek dość mocno rozbuduwujący grę.
1
Agata90 [ dodano: 22.02.2018 ]
Bardzo dobry dodatek, ciekawie urozmaica rozgrywkę, gra nie staje się trudniejsza, ale daje większe pole działania, najlepiej dokupić go, gdy ogramy już podstawkę - wtedy fajnie odświeży grę. Generalnie nie jest zwolenniczką dodatków, ale uważam że ten jest obowiązkowy.
2
Chojnac009 [ dodano: 14.01.2018 ]
Świetny dodatek do świetnej gry, polecam!
1
Chojnac009 [ dodano: 14.01.2018 ]
Świetny dodatek do świetnej gry, polecam!
2
Mixthoor [ dodano: 03.01.2018 ]
Najważniejszą cechą dodatku jest wprowadzenie czwartego ruchu w swojej turze: aktywacji bóstwa, należącego do jednej z pięciu dostępnych mitologii. W pierwszej epoce gracz zdobywa symbole mitologii. Następnie z puli dostępnych kart bóstw wybiera jedną i kładzie na wolnym miejscu panteonu, nowej planszy znajdującej się ponad skalą potęgi militarnej. W kolejnych epokach gracz ma możliwość aktywacji bóstwa i wykorzystania jego zdolności (dodatkowe monety, kradzież symbolu naukowego, kradzież niewybudowanego cudu, zniszczenie wybudowanego cudu). Dodatkowy, czwarty ruch daje więc nowe możliwości taktyczne.

Kolejną nowością są świątynie III epoki, które zastąpiły gildie. Wybudowanie wszystkich świątyń jest bardzo wysoko punktowane i kluczowe, jeśli zależy nam na dominacji cywilnej. Ostatnim elementem są dwa nowe cuda, ściśle powiązane z kartami bóstw. "Panteon" przeznaczony jest dla graczy, którzy pragną urozmaicić standardową rozgrywkę.

Nowe elementy są bardzo dobre, lecz jest ich niewiele. Mając za sobą już kilkadziesiąt rozgrywek, doskwiera mi brak różnorodności przede wszystkim bóstw. 3 kart na każdą z mitologii to zdecydowanie zbyt mało. Cena dodatku jest również wysoka, choć można znaleźć w sklepach internetowych pudełko z ceną nawet 30% niższą niż sugerowana.
6
Poliglota
Rayos [ dodano: 11.12.2017 ]
Rewelacyjny dodatek do już znakomitej gry. Panteon wraz z zamieszkującymi go bogami wprowadza sporo zamieszania i nowych taktyk do podstawowych 7 Cudów Świata: Pojedynek. Szkoda tylko, że gildie są zastępowane Wielkimi Świątyniami, ale to mała niedogodność biorąc pod uwagę ogrom nowych możliwości. Po zakupie dodatku często żonglujemy między czystą podstawką a grą z dodatkiem i w obu wypadkach bawimy się świetnie. Grafiki na kartach bogów jak zwykle świetne. Szkoda tylko, że poza bogami twórcy dodali zaledwie dwa nowe cuda i 3 nowe Żetony Postępu. Mogłoby być ich więcej. Niemniej - tym którym się podstawowa wersja gry wydaje się być schematyczna i nudna, polecam zakup dodatku - natychmiast wprowadzi ogrom świeżości i nowego wyzwania.
6
Maycia [ dodano: 10.10.2017 ]
Bardzo fajny dodatek do super rozgrywki. Wykonanie ładne chociaż odróżniające się od podstawki
1
LUIS [ dodano: 16.01.2017 ]
REWELACJA!!!
Dostałem kiedyś podstawę pełnej gry 7 cudów świata i od razu gra mnie wciągnęła!
Dokupywałem sukcesywanie kolejne dodatki i powiem szczerze, żę e gdy wyszedł 7 cudów Świata Pojedynek to nawet nieczytając komentarzy, recenzji czy opini - zakupiłem grę.
Gra choć inna od pełnej wciąga w klimat tak samo - NIEMIŁOSIERNIE!!!

Na święta dostałem dodatek Panteon i jak dla mnie WYMIATA!

Wszystkim Polecam
3
Symianin [ dodano: 05.01.2017 ]
61x112mm - Tarot z mayday to chyba jedyne koszulki które pasują. Szkoda że ultra-pro nie ma tego rozmiaru bo folia od nich dla mnie jest milsza w dotyku, mimo że grubsza.
1
Blinek182 [ dodano: 21.12.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobry dodatek jego największa zaleta jest sam wygląd kart DOSKONAŁY!. Dodatek oferuje jeszcze więcej wyborów w czasie rozgrywki.
Jeśli zapiszecie notes z gry podstawowej to koniecznie sięgnijcie po dodatek.
Polecam 9/10
7
GustafGustaf [ dodano: 08.12.2016 ]
@Radziu_pl

Koszulki musza byc rozmiaru French Tarot.
2
Radziu_pl [ dodano: 07.12.2016 ]
Koszulki Magnum cooper nie pasują na karty bogów, zatem jakie będą pasowały?
1
Elrath [ dodano: 13.11.2016 ]
Świetny dodatek do jeszcze lepszej planszówki - niestety małe błędy w druku powodują minimalnie zaniżoną przeze mnie ocenę:
- kolor boków żetonów postępu jest czarny (a nie biały jak w podstawce)
- kolor rewersu kart cudów świata ma lekko inny odcień
- wypraska w pudełku nie mieści kart w koszulkach.

Podsumowując - dodatek nie jest obowiązkowy, bo 7 Wonders: Duel jest samo w sobie prześwietną grą, lecz jeśli czujesz, że chcesz mieć więcej opcji do wygrania to ten dodatek jest dla Ciebie! :D

Polecam 4,95/5 (za minimalne błędy w wydaniu).
4
Tomasz Szewców [ dodano: 04.11.2016 ]
Zmiany wynikają z decyzji właściciela gry - firmy Repos i z żalem stwierdzamy, że nie mamy wpływu na te różnice.
7
Lor_dzik [ dodano: 04.11.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dzięki dodatkowi gra stała się jeszcze bardziej wrrrredna!
Szala zwycięstwa potrafi przechylić się kilkukrotnie w trakcie rozgrywki.
Boskie emocje!
3
Michał [ dodano: 03.11.2016 ]
Up. Jednak jest małym druczkiem z tyłu pudełka informacja, że jest to dodatek (co nie zmienia faktu, że ktoś pomylić się może jak będzie nieuważny).
0
Michał [ dodano: 03.11.2016 ]
O ile karty cudów to pikuś, bo i tak je się wybiera odkryte po przetasowaniu... Ale żetony z woreczka? Tragiczny pomysły, bo i tak poczuje się różnicę w palcach. W ogóle pierwszy raz jestem niezadowolony z produktu wydanego przez rebel. Rozumiem, żeby między wydaniem dodatku a podstawki były lata różnicy... Ale tak nie jest. A różnica w jakości daje dyskomfort podczas gry. Przez to, że jest inna jakość druku, ma się wrażenie, że część kart jest dodrukowana po chałupniczemu na domowej drukarce... A nie że mamy do czynienia z oficjalnym dodatkiem. Do tego cena dodatku... Naprawdę dużo tam tego nie ma, a za takie pieniądze można dostać pełnoprawną planszówkę. Ktoś może się z łatwością pomylić, bo na pudełku nie ma również informacji, że jest do dodatek do gry.
4
Tomasz Szewców [ dodano: 02.11.2016 ]
Odcienie rzeczywiście mogą się różnić, jednak nie ma to dużego wpływu na grę. Cuda się tasuje i wykłada, żetony można losować z zamkniętymi oczami lub np. z woreczka.
2
mm [ dodano: 30.10.2016 ]
czy to wpływa na grę czy ma tylko znaczenie estetyczne?
3
Marcin [ dodano: 30.10.2016 ]
Karty cudów oraz żetony postępu mają zupełnie inny odcień niż te z podstawki (Karty cudów są wydrukowane na innym rodzaju papieru niż w podstawce). Jak można dopuszczać do takich rzeczy?! Tragedia! :-(
3
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl